Mannen met kapmessen door politie opgepakt in Haagse winkelstraat

26 March 2025, 12:36 uur
Den Haag & Regio
mainImage
Stockphoto
Foto ter illustratie.

De politie in Den Haag heeft in het centrum van de stad twee jongemannen opgepakt nadat zij met grote kapmessen een druk warenhuis waren binnengaan.

Op bewakingscamera's hadden agenten de mannen gezien terwijl ze een kapmes aan elkaar overgaven. Verschillende politiemensen gingen daarop naar het centrum om de toegangen van de HEMA af te sluiten.

De mannen werden daar niet meer gezien, en dus werd in de omgeving verder gezocht. Op het Spui zag een agent een van de mannen lopen. Hij bleek inderdaad een groot kapmes bij zich te hebben. Iets later kon de tweede verdachte worden aangehouden. Beiden zeiden dat ze de messen bij zich hadden voor zelfverdediging.

De politie spreekt van een aanhoudend probleem. "De messen worden alsmaar groter om elkaar te overtroeven. Wanneer dat niet meer genoeg is, grijpen ze naar groter geschut", schrijft de politie op Instagram. Daar zijn ook beelden van de aanhouding te zien.